IT VN RESEARCH 2021
ПЕРШЕ КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯІТ ГАЛУЗІ ВІННИЦІ
1
У ВІННИЦІ
4
МІСЯЦІ
10%
ОПИТАНОЇ ГАЛУЗІ
100%
КОРИСНИХ ЗНАНЬ
ПРО ПРОЕКТ
IT VN Research- 2021 це перше комплексне дослідження ІТ індустрії Вінниччини. Цей некомерційний проект дав нам змогу дослідити технології, кадрові запити, інфраструктурні потреби, економічний ефект індустрії та сформувати портрет ІТ-фахівця міста.
Аналіз базується на даних опитування ІТ-компаній Вінницького регіону та анонімного онлайн-анкетування ІТ-спеціалістів.
З метою отримання найбільш повної та достовірної інформації про ІТ-галузь Вінниці, її було оброблено та поєднано з попередньо зібраною статистичною інформацією з відкритих джерел.
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ IT VN RESEARCH 2021
Головні економічні показники
Станом на 2021 рік у Вінниці та Вінницькій області налічується 5 880 ІТ-ФОПів та 475 юридичних особи, що здійснюють свою діяльність за ІТ-КВЕДами. Найпопулярнішими серед них є: 62.01 Комп'ютерне програмування; 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності; 63.93 Надання інших інформаційних послуг.
Цікаво, що за останні 5 років загальна кількість ФОПів у Вінницькому регіоні зменшується, однак кількість ІТ-ФОПів має тривалу тенденцію до зростання. При цьому 2,7 % випускників ІТ спеціальностей є випускниками саме Вінницьких закладів вищої освіти.
Портрет ІТ-спеціаліста
Майже третину наших респондентів становили жінки, більшість із них працює на посадах менеджменту. Щодо середнього віку опитаних- переважна більшість 48,5% - це люди до 25 років. Наступні у віковому рейтингу - 26-35 річні вінниччани. Молодим віком можна пояснити і новостворені сім’ї чи стосунки, в яких переважно немає дітей.
Освіта
Близько 75 % респондентів мають диплом бакалавра/магістра (або спеціаліста)/доктора наук. 9% ще є студентами. Серед популярних навчальних закладів, що випускають технічні спеціальності лідирують Віницький Національний Технічний університет та Донецький Національний університет імені Василя Стуса.
Технології
Основними технологіями та мовами програмування, котрі використовують спеціалісти ІТ-компаній Вінниці у розробці є: JavaScript; TypeScript; C#; NodeJS та Java.
Мови програмування, на котрі ІТ-компанії будуть мати запит у найближчі 5 років, це: Python, Java та JavaScript. На 2-му місці, серед у майбутньому затребуваних мов програмування, опинилась мова JS, на 3-му - PHP, на 4-му - C# та React, а на 5-му - .NET та TypeScript.
Робочий простір та інфраструктура
У Вінниці переважають компанії, які спеціалізуються на розробці програмного забезпечення, а за основними спеціалізаціями є продуктовими чи аутсорсними. Серед замовників превалюють переважно представники сфери послуг, фінансової, медичної, індустріальної та туристичної індустрій.
Вплив пандемії СOVID-19
За період карантину майже 44% компаній змушені були повністю перейти на дистанційний режим роботи, наразі таких залишилось лише 3,3%.
Для 33,3 % компаній орендодавець в цей складний час надав знижку на оренду приміщення, що значно дозволило зекономити витрати. При цьому, керівництво компаній пішло на зустріч командам і майже третині респондентів підняли заробітню платню.
Більшість з опитаних нами респондентів прогнозують завершення карантину вже у червні 2022 року, а поки планують і надалі поповнювати молодими талантами від 16 до 26% штату.